Halkapınar Belediyesi ve Halkapınar Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından tamamlanan taziye evi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törende, İlçe Müftüsü Yusuf Sarı’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Açılışa Halkapınar Kaymakam Vekili, Belediye Başkanı ve dernek başkanı da katıldı. Ayrıca taziye evine katkı sağlamak amacıyla kermes düzenlendi.
Manisa’nın Yunusemre ilçesinde cezaevi firarisi olan bir şahıs, yasadışı olarak ektiği kenevirleri sularken jandarma ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Şahsın üzerinde yapılan aramada ise kenevir bitkileri, esrar ve uyuşturucu madde ele geçirildi. Adli işlemler başlatıldı.